2012年4月24日 星期二

台灣自遊行-十分九分的旅遊包車資料

點解要包旅遊車去九份十分?

一見到下面既轉車車程...已經想死!!!!!

仲要一家大細有老有小朋友

九份十分行程編排問題
西門站->台北車站->(台鐵)瑞芳->(平溪線)菁桐->(平溪線)返返十分->(平溪線)瑞芳->(基隆客運)金瓜石*->(基隆客運)九分->(基隆客運)基隆夜市->返台北
十分>>侯硐 及侯硐>>瑞芳
都係乘台鐵(區間 #3218)

"10:35 台北去瑞芳 11:24
11:35 瑞芳去大華 11:54
大華沿火車路行去十分瀑布 30mins = 12:30
十分瀑布影相等等 30mins = 13:00
由瀑布行去十分車站 30mins = 13:30
行十分老街 + 吊橋 30mins = 14:00
預1.5 HRS 走棧 及 食晏
15:28 十份去瑞芳 15:57
的士去九份 來回 2 HRS = 17:50 ( 如不夠就去到19:00)
18:15 / 19:27 瑞芳去松山
五分埔 + 饒河夜市 2.5 - 3 hrs = 22:00
22: 29 松山去台北 = 22:36

這樣可以嗎? 爬文時看到""九份會塞車"", 乘火車不會塞吧?
另外, 請問一下台灣的時刻表可靠嗎? 火車準時開出嗎?"

======================================================
有信心去到? 兩公婆慢慢搵就得....
雖然包車係貴D。。不過超級方便。。。地點/去邊 自己定

覺得多個5個人包車已經有著數..

 


點包車??
自己用IDD 打去台灣..

(當然用國語)
HKD $1500 -10 小時..
同接線生講清楚地點/去邊自己決定


自己既行程(最下面)

10:00 台北華華酒店 出發
20:00 番回酒店(小朋友休息)
之後再自己出去

最後比左 $50 HKD tips








Day 3 (8 Mar 2012)
6:25 
9:00 
10:00約中巴去九份/十分
11:00    先去九份(早上少人)
12:00九份商店街
13:00十分瀑布、吊橋
14:00十分小鋪食Lunch
15:00十分老街
16:00 
17:00十分火車站放天燈
18:00 
19:00饒河夜市(松山火車站)
20:00原車返華華酒店
21:00休息後再出西門
22:00回酒店


沒有留言:

張貼留言